Gumový podlahový systém pro venkovní použití Outdoor je univerzální podlaha z gumy, která  díky svým užitným vlastnostem patří mezi populární podlahové systémy s aplikací ve veřejném i soukromém sektoru.

Gumová podlaha má celou řadu použití ve venkovních prostorách. Z gumových dlaždic je možné vytvořit protiskluzový a pružný povrch v různých barvách. Je v hodný pro nejrůznější sportoviště, dětská hřiště, terasy, pergoly a další funkční plochy. Má protiskluzové vlastnosti, tlumí nárazy a chrání při pádu osoby i předměty. Povrch propouští vodu, takže se na ploše netvoří kaluže. Široký záběr využití podporuje modulární konstrukce systému, rychlá a jednoduchá pokládka,  barevná škála prvků, různá tloušťka i použitý materiál. Systém je variabilní a je možno ho pokládat téměř všude. Uplatnění najde tam, kde je zapotřebí vytvořit pružný a odolný povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Instalace je velmi snadná a podkladem může být jakýkoli tvrdý povrch, štěrk, hlína i trávník. Pokud je plocha nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše vyřežou.

Výška pádu

Pro gumové podlahy je velmi důležitou vlastností ochrana při pádu. Za tímto účelem jsou stanoveny doporučené tloušťky gumových dlaždic v závislosti na výšce možného pádu. Jako příklad je možné uvést dětské hřiště, kde pro spodní stranu klouzačky bude stačit dlaždice o tloušťce 30 mm, ale pod houpačku , kde mohou děti upadnout z větší výšky  bude potřebná tloušťka alespoň 50 mm.

Charakteristické vlastnosti

  • modulový systém desek o základním rozměru 500 x 500 mm nebo 500 x 1000 mm
  • volitelná tloušťka od 20 do 80 mm
  • kolíkové spojky umožňující jednoduché spojení i rozebrání
  • základní materiál ani pigmenty neobsahují žádné toxické látky
  • odolnost vůči většině chemikálií, olejů, barev, kyselin, rozpouštědel
  • dlouhodobá odolnost vůči UV záření
  • tvarová stálost a odolnost v rozmezí teplot od -40 do +60
  • tlumení vibrací, protiskluzové a protihlukové vlastnosti
  • základní barvy – černá, bílá, červená, zelená, modrá, žlutá, šedá, hnědá

Horní plocha dlaždice je rovná s protiskluzovou strukturou s mírně zakulacenými hranami. Spodní strana dlaždice je ve více provedeních, pro menší tloušťky je také rovná, pro větší tloušťky je odlehčena drážkami nebo je tvořena půlkulovými výstupky. Takto profilovaná spodní strana eliminuje nerovnosti podkladu a proto je možné gumovou dlažbu pokládat i na nerovný povrch, hlínu, štěrk nebo podobné typy podkladu.

Typy provedení

Square

Základní provedení ve formě čtvercových prvků v různých barvách a tloušťkách. Gumové dlaždice není nutné spojovat, v případě potřeby je možné je propojit na bočních stranách kolíky. Výchozí rozměr je 500 x 500 mm.

Puzzle

Tento typ gumových dlaždic má na stranách vytvořené zámky, kterými se jednotlivé prvky spojují. Takto spojený povrch má větší odolnost při bočním namáhání, takže je vhodný pro venkovní sportoviště a podobné aplikace. Výchozí rozměr dlaždice je 1000 x 500 mm.

Instalace systému

Instalace je velmi snadná a rychlá, čtvercové dlaždice Square se kladou těsně vedle sebe a v případě potřeby je možné  je spojovat dřevěnými nebo plastovými kolíky na boční straně. Dlaždice Puzzle do sebe zapadají zámky na bočních stranách, takže po položení vzniká jednolitá plocha odolná vůči bočním posunům. Podkladem pro gumovou podlahu může být jakákoli tvrdší plocha (beton, hlína, trávník) nebo se připraví podklad ve tvaru plochy vysypaný hrubším štěrkem. Písek je jako podklad nevhodný, protože při dešti dochází k jeho vyplavení vodou a dlaždice se mohou stávat nestabilními. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, dlaždice se jednoduše zařežou do potřebného tvaru. Je také možné do dlaždic vyřezávat nejrůznější nápisy a tvary v barevných kombinacích. Tyto požadavky se řeší dle individuálně dle požadavku zákazníka.