Podlahový systém Indoor je univerzální gumová podlahová krytina s možností použití ve sportu, průmyslu, stavebnictví, zemědělství a další oblastech podnikání, jakož i v soukromém sektoru.

Gumová podlaha poskytuje velké možností použití  v interiérech. Z gumových dlaždic je možné vytvořit pružný protiskluzový povrch v různých barvách a tloušťkách. Je v hodný pro nejrůznější sportoviště, dětské herny, pracoviště, prodejny, sklady a další funkční plochy. Má protiskluzové vlastnosti, tlumí nárazy a chrání při pádu osoby a také předměty.Díky modulární konstrukci systému a výborným mechanickým a fyzikálním vlastnostem jsou možnosti aplikace gumové podlahy takřka nevyčerpatelné. Užitné vlastnosti také podporuje rychlá a jednoduchá montáž i demontáž a barevná škála. Systém je velmi variabilní a je možno ho pokládat téměř všude, kde je zapotřebí vytvořit estetický povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Současně se uplatní v prostorech, kde je předpoklad časově omezeného užívání. Instalovanou podlahu je možno snadno rozebrat bez použití nářadí a umístit do jiného prostoru.

Výška pádu

Pro gumové podlahy je velmi důležitou vlastností ochrana při pádu. Za tímto účelem jsou stanoveny doporučené tloušťky gumových dlaždic v závislosti na výšce možného pádu. Jako příklad je možné uvést dětskou hernu, kde pro spodní stranu klouzačky bude stačit dlaždice o tloušťce 30 mm, ale pod lezeckou stěnu, kde mohou děti upadnout z větší výšky  bude potřebná tloušťka alespoň 50 mm.

Charakteristické vlastnosti

 • modulový systém desek o základním rozměru 1000 x 500 mm
 • volitelná tloušťka od 10 do 50 mm
 • systém zámků na stranách umožňující jednoduché spojení i rozebrání
 • základní materiál ani pigmenty neobsahují žádné toxické látky
 • odolnost vůči většině chemikálií, olejů, barev, kyselin, rozpouštědel
 • tvarová stálost a odolnost v rozmezí teplot od -40 do +60
 • tlumení vibrací, protiskluzové a protihlukové vlastnosti
 • základní barvy – černá, bílá, červená, zelená, modrá, žlutá, šedá, hnědá
 • jednoduché čistění všemi způsoby – tlakově, vysáváním, stíráním
 • krytina trvalých vlastností s možností několikanásobného použití
 • vytváří estetický, nenasákavý, pružný, protiskluzový a bezprašný povrch bez mezer

Popis systému

Základním prvkem systému je gumová deska 1000 x 500 mm, která je pružná a ohebná, má však dostatečnou pevnost a odolnost proti poškození a opotřebení. Jednotlivé díly gumového podlahového systému zapadají do sebe zámky na bočních stranách a tvoří tak pevný a kompaktní celek bez mezer. Spoje je možné také lepit pro vytvoření nepropustného povrchu. Širokou škálu aplikací této gumové podlahové krytiny podporuje použitý materiál a modulární konstrukce systému, zajišťující pevné spojení a rychlou a jednoduchou pokládku. Uplatnění najde všude tam, kde je zapotřebí vytvořit zátěžový, odolný a pružný povrch s dobrými užitnými vlastnostmi za rozumnou cenu. Instalace je velmi snadná, gumovou dlažbu je možné pokládat na většinu rovných nebo částečně poškozených povrchů. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše zařežou. Poškozený díl podlahy se dá jednoduše vyměnit. Jestliže je nutná demontáž podlahy, je možné ji jednoduše rozebrat, prvky očistit a znovu použít na jiném místě.

Instalace systému

Instalace je velmi snadná, jednotlivé dlaždice mají systém zámků, které do sebe zapadají, takže se kladou jedna za druhou a spoj se v případě potřeby zaklepe gumovou paličkou.  Demontáž je také velmi jednoduchá, stačí dlaždice ručně rozebrat. Pokud je prostor nepravidelných rozměrů, potřebné tvary se jednoduše vyřežou nožem nebo přímočarou pilou.

Je také možné do dlaždic vyřezávat nejrůznější nápisy a tvary v barevných kombinacích. Tyto nápisy je možné dohodnou a objednat individuálně podle požadavku zákazníka.